Чт. Апр 25th, 2024
сульфатостійкий бетон

Зміст

Конструкції з бетону і залізобетону є міцними і надійними будівельними елементами, проте вони піддаються руйнувань і пошкоджень в процесі експлуатації. Деформації бетону або залізобетону виникають під впливом грунтових вод, дощів, морозів, під впливом хімічних речовин і рухливості грунту. Поліпшити властивості суміші зможе сульфатостійкий цемент. При використанні сульфатостійкого цементу забезпечується надійний захист будівель і споруд від впливів атмосферних опадів, до складу яких входять сульфати. Застосування такого цементу забезпечує конструкцію стійкістю до морозів, зносостійкістю.

Сульфатостойкий бетон: состав, изготовление и области примененияСульфатостійкий бетон збільшує надійність будівництва.

Що таке сульфатостійкий бетон?

Цемент сульфатостійкий або як його ще називають портландцемент, являє собою будівельний матеріал, до складу якого входить клінкер, силікат і трехкальцевый алюмінат. Використання сульфатостійких цементів актуально в будівництві гідротехнічних будівель, так як вони здатні протистояти агресивному впливу атмосферних опадів з вмістом сульфатів.

Властивість

У сульфатостойком бетоні знаходяться клінкер, гіпс і трехкальцевый алюмінат, можуть бути додані мінеральні добавки. Трьохкальцевий алюмінат додають в бетонну суміш в кількості не більше п’яти відсотків від загальної маси, надлишок матеріалу провокує сульфатну корозію. Відмітною властивістю при роботі сульфатосктойким бетоном є швидке затвердіння цементно-піщаної суміші, що негативно позначається на міцності готового виробу.

Різновид

Сульфатостойкий бетон: состав, изготовление и области применения

Сульфатостійка цементно-піщана суміш підрозділяється на наступні види:

  • сульфатостійкий цемент з добавками;
  • пуццоланова гідравлічна в’яжуча речовина;
  • шлакопортландцемент;
  • сульфатостійкий портландцемент.

Портландцемент збільшує опірність бетонних сумішей до заморожування і відтавання, якщо в них входять сульфати, зменшує вплив агресивних факторів в бетонному розчині, де міститься кількість сульфатів, що перевищують норму. Для поліпшення якості портландцементу в цементно-Піщане місиво додають мінеральні добавки і вибирають відповідний метод приготування цементу для певних умов будівництва будівель і споруд.

Способи отримання

Гідравлічне в’яжуча речовина отримують двома способами. Перший спосіб-виготовлення цементного розчину з додаванням спеціальних мінеральних добавок. Другий спосіб-використання сульфатостійких цементо-піщаних домішок, через які забезпечується надійність і захист конструкцій протягом терміну експлуатації.

Розчин зі стійкими сульфатами досягає своєї остаточної міцності протягом двадцяти восьми днів. Для отримання портландцементу використовують суміш шлаку в кількості двадцяти відсотків. Для шлакопортладцемента допускається заміна шлаку на золу в кількості не перевищує десяти відсотків маси розчину. Застосування добавок, в обсязі перевищують норму, зменшує міцність розчину і збільшує крихкість споруд, що призводить до руйнувань. Виготовлення такого розчину повинно відповідати нормам Державного стандарту.

Як виготовити?

Приготування сульфатостойкого бетону мало чим відрізняється від виробництва звичайного бетонного розчину. Для виготовлення суміші знадобиться пісок, цемент в пропорціях один до трьох. Перед додаванням мінеральних добавок важливо перевірити їх вплив на будівельний матеріал. Всі технологічні компоненти повинні бути підтверджені випробуваннями.

Випробування проводиться на схоплювання розчину, для чого в процесі кип’ятіння забезпечується рівномірність змін кількості суміші і перевіряється її схоплювання, яке відбувається не раніше сорока п’яти хвилин від процесу твердіння.

Також при виготовленні бетону використовують гіпсовий камінь, воду, клінкер або інші матеріали з вмістом сульфату кальцію. Застосування такого цементу по кишені не кожному, тому використовується він не так часто, як звичайний бетон, але і характеристики його непорівнянні з простою бетонною сумішшю.

Галузь застосування

Застосування портландцементу актуально при зведенні підводних або підземних конструкцій, для будівництва будівель і споруд, які піддаються впливу великої кількості атмосферних опадів з вмістом сульфатів. Властивості стійкого сульфатного бетону забезпечують захист конструкцій від зовнішніх природних і хімічних факторів.

Висновок

Портландцемент є невід’ємним матеріалом в будівництві будівель і споруд, які знаходяться в місцевості з мінливою вологою і температурним режимом.

Однак варто пам’ятати, що вибираючи матеріал, насамперед звертають увагу на його склад, адже для різних грунтів будуть потрібні відповідні портландцементи.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *