Чт. Апр 25th, 2024

Зміст

Значній частині людей відомо слово «рідке скло», але ніхто не знає, що навіть середньовічні алхіміки піддавали обробці будівельні матеріали рідким клеєм. Силікатний клей — більш знайома назва, затребуваний і в нинішній час, а часом і незамінний.

До складу речовини входять силікати калію і натрію. Розчин рідкого скла широко застосовується в будівництві, має різноманітні властивості. Додавання кошти в бетони для гідроізоляції виправдано при закладці фундаменту і значно збільшує міцність будівельного матеріалу.

Застосовують речовину в трьох напрямках:

 • Гідроізоляція бетонних поверхонь. На шар цементу наноситься рідке скло, бетон вбирає розчин. Після обробки, суміш висихаючи закупорює всі пори бетону, волога не проходить. Для максимального ефекту покриття поверхні проводять в кілька шарів.
 • Добавка при виготовленні бетонного розчину. Такий склад компонентів має високу гідроізоляцію, але і швидко застигає, що скорочує час його використання.
 • Добавка для виготовлення різних марок бетону. Висохнувши бетон стає справжнім монолітом.

Переваги матеріалу

Ознайомлення з перевагами рідкого скла дозволить повністю ознайомитися з цією речовиною. Виділяють наступні здібності:

 • Високий ступінь злипання. Текуча консистенція дозволяє розчину проникати в усі пори матеріалу, чим забезпечує міцне зчеплення, надійну гідроізоляцію.
 • Покриття клеєм сприяє утворенню водонепроникної плівки. Спосіб нанесення не впливає, ізолююча плівка виходить цілісною.
 • Економічність у використанні. При будь-якому способі використання потрібно мала витрата матеріалу.
 • Оптимальна ціна товару.

Правила застосування

Жидкое стекло для бетона: пропорции, преимущества и применениеРідке скло не додають в бетон.

Процес підготовки розчину не складний, бетонний розчин з рідким склом легко приготувати своїми руками. Для отримання якісного продукту важливо дотримуватися правильні пропорції компонентів суміші і знати певні умови використання, щоб бетон не розтріскувався і не розбивався. Правила наступні:

 • Рідке скло в бетон не додається. Спочатку готується суха суміш, яка розлучається тонкою цівкою розчиненого у воді клею, при постійному перемішуванні.
 • Важливо строго відповідати інструкції, дотримуватися пропорції компонентів. 3% — складова силікатного клею в розчині для фундаменту, в інших випадках максимальний відсоток знаходження клею в складі може досягати 25, від загальної маси.
 • Рідкий клей сприяє швидкому затвердінню розчину. Додавання незначної кількості води, або підготовка малих порцій допоможе в роботі. Готувати суміш в бетономішалці безглуздо, вона схопиться до закінчення перемішування.

Інструменти для роботи

Жидкое стекло для бетона: пропорции, преимущества и применениеЗастосування рідкого скла в бетоні вимагає підготовки спеціальних інструментів. Для початку потрібна маленька ємність, рукавиці і спецодяг. Для розмішування знадобиться дриль з насадкою, а для нанесення щітка, кисть або валик. При необхідності нанесення розчину способом розпилення, знадобиться краскопульт.

В роботі знадобиться просіяний пісок, цемент і вода. Для змішування всіх компонентів використовують холодну воду. Подбайте про достатню кількість ємностей різного обсягу. Це дозволить контролювати процес додавання рідини в розчин, і запобіжить переливання.

Співвідношення матеріалів

У приготуванні розчину з бетону і рідкого скла важливо враховувати співвідношення 1 до 10. Так як наявність клею в бетоні впливає на процес застигання, для приготування розчину потрібно керуватися наступними пропорціями:

 • при кількості клею в 2%, початкове схоплювання матеріалу Почнеться через 40-45 хвилин, а остаточно продукт готовий за 24 години;
 • 5% речовини почне проявляти себе в застиганні бетону через 25-30 хвилин, остаточно схопиться після 16 годин;
 • 8% — схоплювання відбудеться за 15 хвилин, а продукт готовий протягом 6-8 годин;
 • 10% – процес схоплювання займе 5 хвилин, 4 години-готовий остаточний результат.

Найчастіше ці пропорції застосовують для бетону марок М300 і М400. При необхідності підвищеної водостійкості відсоток клею в розчині збільшують. Варто знати-максимальний відсоток вмісту рідких речовин доводити до 25 при самостійній підготовці не варто. На практиці виявилося: розчин з високим відсотком клею в складі призводить до руйнування бетону практично на наступний день.

Жидкое стекло для бетона: пропорции, преимущества и применениеРозчин готують за допомогою будівельного міксера.

Правильніше при підготовці суміші дотримуватися наступного способу:

 • вода в складі розчину питна, без домішок солей і різних включень, в кількості одного відра;
 • додати один стакан клею і старанно розмішати;
 • перемістіть рідину в більший посуд: миску або миску;
 • при ретельному перемішуванні додавати в рідину раніше підготовлену суху суміш піску і цементу;
 • перемішати все будівельним міксером або використовуйте дриль з насадкою;
 • розчин готовий до використання в роботі.

Таким співвідношенням матеріалів і роботою з маленькими дозами можна домогтися високої якості продукту, довговічною гідроізоляції.

Техніка безпеки

Використання універсального засобу при роботі з бетоном – справа не складна, просто варто дотримуватися заходів безпеки. Засіб не токсичний, але у вигляді дрібних бризок може подразнювати слизову оболонку верхніх дихальних шляхів. Працювати з матеріалом варто далеко від джерел утворюють іскри, в досить провітрюється приміщенні.

Уникайте попадання засобу на відкриті ділянки шкіри, працюйте в рукавичках і спеціальному одязі, з індивідуальними засобами захисту. Не допускайте попадання в очі, може викликати опіки. При необхідності промийте очі великою кількістю води і звертайтеся за невідкладною допомогою до лікаря. При попаданні розчину на шкіру, місце промити теплою водою з милом і змастити шкіру маззю, що не має в складі активних речовин.

Ємність, в якій розлучалися розчини, використовується за призначенням, застосування ємності в побуті заборонено. Після роботи її слід замочити в достатній кількості води і ретельно вимити. Старе універсальний засіб не містить в собі шкідливих речовин і незважаючи на розвиток нових технологій і поява нових засобів, потреба в рідкому склі не зменшується.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *