Вс. Апр 21st, 2024

Міцний фундамент або основа — запорука гарного будівництва. Бетонний розчин готується з декількох компонентів. Однак не завжди є можливість підвезти до будівельного майданчика спеціальну техніку — бетономішалку або розташувати там же склад для зберігання всіх компонентів. А це сипучі матеріали — пісок, галька, цемент, також потрібна вода. Вкрай незручно займати місце під них, особливо, якщо бетону в результаті потрібно зовсім небагато, наприклад, залити садові доріжки.

Суха бетонна суміш — найкращий вихід із ситуації. Використання продукції не тільки допоможе скоротити витрати, а й витратити менше часу. Не потрібно буде платити за спеціалізовану техніку, доставку компонентів і багато іншого. Потрібно лише змішати з водою, оскільки суміші постачають уже в готовому вигляді і в різних обсягах фасування. Таким чином, сухі суміші бетону мають певні переваги перед цементним розчином.

Бетонна суміш: що це таке?

Сухий бетон є напівпродуктом, що складається з цементу та інших компонентів. Разом вони формують бетон після суміші з водою.

Існує ранжування за якістю. Крім того, виділяється класифікація за характеристиками матеріалу на три групи:

 • рухливий тип;
 • жорсткий;
 • наджорсткий.

Подібна продукція зберігається тривалий час, до того ж значно розширює можливості малого будівництва. Будівельний матеріал також коштує на порядок дешевше, при цьому купувати його можна в будь-яких обсягах. Крім того, він застосовується в досить широких галузях будівництва — від основних робіт до оздоблювальних і навіть декору.

Переваги та недоліки

Будь-яка продукція, а особливо будівельні матеріали, має певні плюси і мінуси. Саме ці критерії дають змогу відібрати найбільш підходящий для будь-яких цілей матеріал. Сухі суміші на основі цементу мають низку таких виражених переваг:

 • Можливість закупівлі в точному обсязі.
 • Легкість у приготуванні, сюди ж — швидкість застигання. Добавки не дозволять суміші розсипатися при змішуванні з водою. Важливо розуміти, що кожен тип має певні пропорції для отримання працездатної суміші. Тому кількість води відрізнятиметься залежно від типу: для дуже жорсткого складу потрібно менше води, ніж для простої суміші.
 • Передача фізичних характеристик підсумковій споруді (міцність, вологостійкість, стійкість до перепаду температур, зокрема мінусових).
 • Можливість швидкої підготовки при невеликому просторі. Наприклад, якщо будівельний майданчик маленький або обсяг виконуваних робіт менший, ніж уявлявся — можна швидко змішати і зробити, не завантажуючи простір.
 • Економія на замовленні спеціальної техніки. Не потрібно викликати самоскиди для доставки всіх компонентів, бетонозмішувачі для змішування суміші, навантажувача та екскаватор для перевезення в бетонозмішувач. Крім того, не потрібна машина для заливки фундаменту.
 • Економія трудових витрат і часу. Не потрібно наймати професіоналів, можна все замісити самостійно — інструкція є на кожній пачці.
 • Висока якість готової продукції (всі пропорції вже витримані). Матеріал виходить однорідним, не має пустот, не дасть усадки з часом і довговічний у всьому іншому.
 • Зручність купівлі та подальшого користування, включно зі зберіганням. Мішки вже розфасовані, потрібно купити тільки певну кількість, і після докупити, якщо не вистачить. А ось цемент і компоненти потрібно замішувати тільки після спеціальних розрахунків, і після цього чекати, поки він схопиться для роботи.

Мінуси матеріалу також очевидні: зберігання дуже обмежене в умовах. Розчин дійсно довговічний, але потрібно складати його в сухому, провітрюваному приміщенні. У разі потрапляння невеликої кількості вологи мішок буде зіпсований.

Основна сфера застосування

Суха бетонна суміш все ж відрізняється від традиційного розчину. Незважаючи на схожі характеристики, цей матеріал частіше використовують для невеликих за обсягом робіт.

Основною сферою залишається укладання фундаментів, тротуарів і підготовка бетонної стяжки для зносостійких підлог. Більш поширені основи для невеликих підсобних будівель:

 • гараж;
 • підвал;
 • невеликий цех;
 • майстерня;
 • стайні та курники.

Сухі бетонні суміші також застосовують для підготовки поверхонь до оздоблювальних робіт. Ними покривають цегляну кладку, після чого вирівнюють під оздоблювальні матеріали. Високоякісні суміші застосовують для косметичного ремонту дефектів на автомобільних дорогах, смугах посадки в аеропортах, майданчиків і стоянок для автомобілів.

Таким чином, сухий бетон підходить для маленького обсягу робіт, зокрема при обмеженому просторі (невелика приватна ділянка). Значна економія видима у витратах на облаштування будівельного майданчика і наймання спеціальної техніки для підвезення компонентів. У випадку з сумішшю досить просто перемішати її з водою в потрібних пропорціях у невеликому відрі.

У нас ви зможете купити якісний сухий розчин бетону для ваших будівельних цілей. Телефонуйте просто зараз для оформлення замовлення.

Спосіб приготування сухої суміші

Інструкція до кожного конкретного виду є на упаковках, у які розфасована суха бетонна суміш. Однак там вказано тільки шлях до готового продукту, тоді як таку ж суміш можна приготувати самостійно в потрібних пропорціях.

Потрібно взяти цемент, вапно і гравій практично в рівних пропорціях. Таким чином, можна також здешевити будівництво, використавши, наприклад, залишки після будівництва будинку на укладання садових доріжок або фундаменту під гараж чи теплицю.

Крім цементу, вапна і гравію, потрібен пісок і в’яжучі речовини — їх можна купити в будь-якому будівельному магазині. Важливо дотримуватися кількох умов:

 1. Усі компоненти просіяти. Не повинно бути вологих шматків, екскрементів тварин, грудок і великих каменів.
 2. Ретельно перемішати всі компоненти до однорідності в сухому місці.
 3. Далі насипати пісок і в’яжучі речовини, готову масу знову ретельно змішати.
 4. Одержаний матеріал має бути без грудок, травинок і великих каменів. Не повинно бути смуг різного кольору — це головний критерій.

Останній етап у підготовці бетону, придатного до заливки — це додавання води. Рекомендується заливати невеликими порціями, ретельно перемішуючи матеріал. Тільки так суміш буде якісною і досить міцною для будівництва.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *