Чт. Апр 25th, 2024

Матеріал з таким маркуванням відноситься до класу важких бетонів, завдяки чому спектр його застосування збільшується. Найчастіше такий бетон використовують в будівництві: водопровідних кілець, тротуарної плитки, бордюрів, декоративних предметів і багато чого іншого. Також нерідко зустрічаються стрічкові і блокові фундаменти, виготовлені з бетону М200, підійдуть вони як для одноповерхових, так і для багатоповерхових будівель.

ТЕХНІЧНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ М200

 • Рухливість-від П2 до П4;
 • Водонепроникність-від W4 до W6;
 • Клас міцності — від В12 до В15;
 • Морозостійкість-F100;
 • Щільність — від 1600 до 2400 кілограм/м^3;
 • Термін повного затвердіння ~ 28 діб (температура 20 — 28 градусів Цельсія);
 • Міцність стиснення — 195-200 кілограм/см^2.

Склад бетону М200

Бетонна суміш з маркуванням М200 виготовляється за ГОСТом 26633-2012» важкі і дрібнозернисті бетони», тому, купуючи будматеріал з заводу, не варто переживати про його характеристики і склад, адже до моменту надходження в продаж, кожна партія проходить контроль в лабораторіях. Якщо ж ви з якоїсь причини вирішили виготовити заміс М200 самостійно, то вам потрібно уважно вивчити пропорції, адже при порушенні одного з пунктів, можна приготувати шлюб, який значно вплине на якість вашого виробу.

Пропорції компонентів для бетону М200:

 • Пісок будівельний-3 кілограми;
 • Гранітний щебінь-4,5 кілограма;
 • Вода-0,7 літра;
 • Портландцемент ЦЕМ I 32,5 Н ПЦ — 1 кілограм.

Важливо! При замісі бетону М200 в домашніх умовах, можуть бути втрачені деякі характеристики. При замісі в межах виробництва, здійснюється більш точне дозування кожного з компонентів, що перешкоджає втраті якості.

Особливості застосування бетону М200

Оскільки бетон з маркуванням М200 більш універсальний серед своїх попередників, іноді може виникати проблема з пошуком даного будматеріалу в потрібній кількості, через що постає питання про альтернативу даному матеріалу. Таким образів, при виконанні робіт по стяжки підлоги, можна використовувати альтернативний бетон М150, а наприклад для робіт з більшим навантаженням, можна використовувати бетон М250.
Важливо! Якщо виникає необхідність зробити суміш більш рідкою, ні в якому разі не можна для цього використовувати воду, адже вона призведе суміш в непридатність. Для того щоб досягти більш еластичною консистенції, потрібно скористатися пластифікаторами, які допоможуть вам домогтися необхідного результату.

ЦІНА

Залежно від регіонів, ціна на бетон М200 може різнитися, адже при її установці враховується ціна на: сировину, доставку його до виробництва, оплата праці, лабораторні дослідження компонентів і багато іншого. У нинішній час, ціна на дану маркування варіюється від 1700 до 1900 грн.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *