Чт. Апр 25th, 2024

У сучасному зодчестві особливу роль відіграють такі поняття, як міцність і надійність матеріалів, використовуваних в процесі будівництва. Протягом багатьох століть найбільш міцним будівельним матеріалом, застосовуваним повсюдно, був бетон. Завдяки своїй високій міцності, а також резистентності факторів навколишнього середовища, бетон підходить для виконання більшості будівельних робіт і виступає в ролі основного елемента в будь-якому вигляді будівництва.

Найміцніший бетон

Незважаючи на те, що зараз людство переживає еру максимального розвитку технологій і впровадження автоматизованої техніки в більшість процесів життєдіяльності людини, в тому числі і будівництво, найміцніший бетон був проведений в глибоку давнину. Йдеться про бетон, виробництво якого здійснювалося в Стародавньому Римі.

За даними вчених, міцність «стародавнього» бетону у багато разів перевершувала міцність найміцніших бетонних сумішей вироблених на сьогоднішній день, таких як:

  • Бетон марки М450;
  • Бетон марки М1000, який використовується в будівництві бункерів і бомбосховищ.

Середній термін служби бетону, виробленого в Римі

Науково доведено, що середня тривалість служби сучасного бетону, виробленого при ретельному дотриманні всіх норм ГОСТ, в складі якого використовуються найкращі сировинні матеріали, варіюється між 50 і 120 роками, в залежності від умов навколишнього середовища. Слід зауважити, що давньоримський бетон успішно служив тисячоліттями, що говорить про його міцності. Архітектурні будівлі, вироблені з римського бетону високої міцності, збереглися і до цього дня, що дало можливість вченим ретельно досліджувати склад бетону.

Склад давньоримського бетону

За допомогою проведення численних експериментів, вченим вдалося з’ясувати, що склад «стародавнього» бетону істотно відрізняється від елементів, що застосовуються у виробництві сучасного бетону. Основна відмінність полягає в будові кристалічної решітки, яка в «Стародавньому» бетоні була представлена наступними елементами:

  1. Кальцій;
  2. Алюміній;
  3. кремній;
  4. водень.

Більш того, в складі бетону були виявлені мікрочастинки такого мінералу, як тоберморит, що сприяє значному збільшенню міцності будівельної суміші.

Переваги давньоримських технологій перед сучасними

Бетон - самый надежный строительный материал

Слід також зауважити, що бетон, вироблений в Стародавньому Римі, був більш чистий з екологічної точки зору. Більш того, для отримання бетону римлянам необхідно було розігрівати печі до 900 градусів за шкалою Цельсія, що значно нижче температур, необхідних для виробництва сучасного бетону. Римляни витрачали менший обсяг палива, що допомагало істотно знизити обсяг чадного газу, що викидається в атмосферу при згорянні палива.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *